P R O P O Z Í C I E

6. ročníka medzinárodného turnaja v malom futbale

organizovaného z príležitosti svetového dňa príslušníkov mierových síl OSN

VŠEOBECNÉ USTANOVENIA

Usporiadateľ turnaja                          : ÚNIA VOJNOVÝCH VETERÁNOV SLOVENSKEJ

REPUBLIKY  (ÚVV SR)  KLUB B. BYSTRICA

Partneri                                              : Ministerstvo obrany Slovenskej republiky

Správa športových a telových zariadení

mesta Banská Bystrica

Organizačný výbor                             : Ing. Pavel Marko, Ing. Zoltán Hajnal, Peter Čunderlík, Ing. Štefan Melich

Termín konania                                  : 20. mája 2016

Miesto konania                                  : Futbalový štadión Banská Bystrica - Radvaň

GPS: 48°42'55.4494636" N,  19°7'50.8105087" E

Riaditeľ turnaja                                 : plk. v.v. Ing. Zoltán Hajnal

Sekretár turnaja                                  : Ing. Štefan Melich

Hlavný rozhodca, inštruktor              : zabezpečí riaditeľ turnaja

Rozhodcovský zbor                           : zabezpečí riaditeľ turnaja

Zdravotnícke zabezpečenie               : zabezpečí Andrea Kralovičová

P r i h l á š k y                                    : záväzné prihlášky súťažných družstiev zaslať

elektronicky vyplnením formulára na linku:

Prihlášky zaslať najneskôr do: 6. mája 2016

Prihlášky  súťažných družstiev budú zaregistrované pri súčasnom uhradení štartovného v termíne do 18.5.2015 vo výške 10 € / 1 člena súťažného družstva (obed, káva, voda, ceny, diplomy). Štartovné uhraďte na účet Únie  vojnových veteránov SR

Číslo účtu: IBAM: SK6465000000000020531968

Variabilný symbol: 620052016

v správe pre prijímateľa uveďte: štartovné - názov vášho súťažného družstva

Vo výnimočných a odôvodnených prípadoch je možné štartovné uhradiť pri prezentácii družstva 20.05.2016 po dohode s riaditeľom turnaja do termínu podávania prihlášok (len u zahraničných účastníkov).

Maximálny počet účastníkov turnaja je 12 družstiev.

Príchod súťažných družstiev na futbalový štadión Banská Bystrica - Radvaň je dňa 20.05.2016 v čase medzi 08:00 – 08:30 hod. k prezentácii. Vedúci družstiev predložia doklad o zaplatení štartovného, súpisku družstva a prevezmú lístky na obed a občerstvenie pre celé družstvo.

Pre parkovanie vozidiel sú k dispozícii parkoviská pri futbalovom štadióne (z oboch strán).

Športovú výstroj si súťažné družstvá zabezpečujú sami. Priestory na prezlečenie budú k dispozícii na futbalovom štadióne.

Možnosti ubytovania: Penzión OLYMPIA  priamo pri štadióne ako jeho súčasť

Ubytovanie si účastníci zabezpečujú sami podľa záujmu

TECHNICKÉ USTANOVENIA

Turnaj bude odohraný podľa pravidiel malého futbalu na ploche futbalového ihriska Banská Bystrica – Radvaň v kvalifikačných skupinách (A, B). V skupine bude maximálny počet 6 družstiev a odohrá každý s každým zápas 2 x 7 minút bez polčasovej prestávky.

Účasť družstiev v skupinách bude vylosovaná organizačným výborom a kapitánmi mužstiev turnaja pri registrácii.

Víťaz z každej skupiny postupuje automaticky do semifinále + jedno družstvo z druhého miesta podľa kľúča:

Najvyšší počet získaných bodov z družstiev na druhom mieste v skupinách

Najvyšší rozdiel skóre zo zápasov v skupine

Viac strelených gólov zo zápasov v skupine

V semifinálovej skupine C odohrá zápas každý s každým 2 x 7 minút bez polčasovej prestávky. Zápasy semifinálovej skupiny sa hrajú na dvoch ihriskách a tretie je k dispozícii ostatným družstvám podľa dohody.

Vo finále sa najprv stretnú po odohratí skupiny C tretí so štvrtým  o tretie miesto a po nich prvý s druhým o prvé miesto – hrať sa bude na ihrisku číslo 1.  2 x 15 minút bez polčasovej prestávky.

Poradie na 5 – 12 mieste bude určené podľa rovnakého kľúča ako semifinálová skupina.

Účastníkmi turnaja môžu byť družstvá, ktoré sa prihlásili do určeného termínu a zaplatili štartovné v zložení: 1 brankár + 4 hráči v poli + 1-2 striedajúci (maximálne 7 členov, prípadne podľa dohody).

Nepripúšťa sa štart profesionálnych a registrovaných hráčov.

Prípadné námietky a spory  zápasov rieši komisia: Hlavný rozhodca, rozhodca zo sporného zápasu, riaditeľ turnaja a kapitáni dotknutých družstiev. Protesty možno podávať maximálne do 20 minút po zápase.

09:30 – 12:45 – zápasy v skupinách

12:45 – 13:30 – obed (zabezpečený na futbalovom štadióne v reštaurácii OLYMPIA)

13:30 – 14:30 – semifinálové zápasy (na dvoch ihriskách 2 x 7 minút)

14:40 – 15:10 – finálový zápas o tretie miesto

15:20 – 15:50 – finálový zápas o prvé miesto

16:00 – 17:00 – vyhodnotenie, odovzdanie cien a ukončenie

Program semifinálových a finálových zápasov je len orientačný a môže byť zmenený

Organizačný výbor želá účastníkom veľa športových zážitkov vo fair-play zápasoch bez úrazov.