Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

Fórum vojnových veteránov – odborná konferencia

 

Fórum vojnových veteránov – odborná konferencia

 

   Predovšetkým vďaka výdatnej pomoci vedenia Trnavského samosprávneho kraja mohol klub Únie vojnových veteránov v Trnave pripraviť a zrealizovať prvú konferenciu k problematike vojnových veteránov pod názvom „Fórum vojnových veteránov“. Konferencia sa konala dňa 30. apríla 2014 v Zrkadlovej sále Divadla Jána Palárika v Trnave. Únia vojnových veteránov Slovenskej republiky rozšírila okruh svojej činnosti aj o takúto odborne–osvetovú aktivitu, z ktorej chce urobiť tradíciu a v budúcich rokoch chce zachovať a ďalej skvalitňovať vysokú úroveň uskutočneného podujatia.


   Hnutie novodobých vojnových veteránov začalo písať svoju tradíciu už od samotného počiatku samostatnosti Slovenskej republiky a bolo preto symbolické, že prvú konferenciu ÚVV SR otvoril svojim príhovorom prvý veliteľ slovenského ženijného práporu UNPROFOR plk. v.v. Ing. Ľubomír KOLENČÍK, ktorý vykonával funkciu prezidenta Únie v dvoch mandátoch a v súčasnosti je čestným prezidentom. Hlavné bremeno organizácie a moderovanie konferencie niesol na pleciach Mgr. Jozef BEHUL a svojej úlohy sa zhostil s vysokou profesionalitou a rutinou. Konferencia sa niesla v duchu zdôraznenia významu účasti občanov SR, ktorí za uplynulých 21 rokov šírili dobré meno v misiách a operáciách MKM vo viac ako dvadsiatich krajinách na troch kontinentoch sveta. Ich prínos pre nastolenie mieru, posilnenie bezpečnosti a demokracie a zaručenie slobody v konfliktoch a krízových oblastiach je neoceniteľný aj preto, že sa domov nevrátilo 57 Slovákov.


   Auditórium konferencie malo možnosť vypočuť si odborné prednášky zamerané na teóriu a  prax k problematike mierových misií a operácií, ktoré predniesli:
 - Pavel Marko, prezident ÚVV SR na tému „História vývoja, význam a úloha hnutia  vojnových veteránov na Slovensku“;
 - Kristián Blaškovič, tajomník katedry medzinárodného práva a európskeho práva s  Trnavskej univerzity na tému „Medzinárodné a európske právne aspekty mierových misií“;
 - Pavel Macko, zástupca náčelníka GŠ OSSR na tému „20 rokov OS SR v službách mieru a  bezpečnosti“;
 - Boris Ďurkech, rektor Akadémie ozbrojených síl SR na tému „Skúsenosti z pôsobenia v  mierových misiách OSN“;
 - Karel Černoch, predseda českého združenia Českslovenský legionář na tému „Predstavenie projektu War veterans Network in the Central Europe Project“.
Pre neočakávané zdravotné problémy odpadla prednáška Iva Samsona, riaditeľa IBOŠ MO SR.

 

Viac fotografií - fotogaléria

 

                                                          Pavel Marko


 

Partneri


webygroup

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1502458

Úvodná stránka