Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

 

 

Daniel KAVULIAK - vojak Ozbrojených síl Slovenskej republiky, zahynul 9. júla 2013 v zahraničnej misii OS SR v afganskom Kandaháre.

Incident sa stal počas cvičenia International military police v rámci medzinárodnej operácie ISAF. Na vojakov zaútočil príslušník afganských ozbrojených síl zo strážnej veže, ktorá mala chrániť vojakov pred podobným útokom. Pri incidente boli ďaľší dvaja vojaci ťažko zranení a štyria utrpeli ľahké zranenia.

Daniel KAVULIAK sa narodil 28.4.1978 v Čadci. 
Má troch súrodencov, dvoch bratov a sestru.

Základnú školu absolvoval v Turzovke, kde býval a žil po celý život.
V rokoch 1992 – 1996 navštevoval stredné odborné učilište drevárske, kde sa vyučil za operátora nábytkárskej výroby a štúdium ukončil maturitnou skúškou.

S vojenským povolaním sa po prvýkrát stretol ako študent Vojenskej akadémie v Liptovskom Mikuláši, ktorú ale neukončil z rodinných dôvodov. Striedavo pracoval v odbore, v ktorom sa vyučil.

V decembri 2002 sa rozhodol vstúpiť do Ozbrojených síl Slovenskej republiky k Práporu okamžitej reakcie Veliteľstva pozemných síl, kde zastával funkcie pancierovníka a zástupcu veliteľa družstva.

 

Vo svojej vojenskej kariére plnil úlohy aj mimo územia Slovenskej republiky a to vo vojenskej operácii UNFICYP Cyprus v roku 2008, ISAF Afganistan 2013. Tragicky zahynul počas výcviku 9. júla 2013 na základni v Kandaháre pri útoku afgánskeho teroristu.

Rotný in memoriam Daniel KAVULIAK bol v prvom rade dobrým kamarátom a kolegom, výborným vojakom, ktorý si plnil svoje vojenské povinnosti na vysokej úrovni.


Česť jeho pamiatke!


 

Partneri


webygroup

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1501214

Úvodná stránka