Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

Ďalšie obete Talibanu

 

Pri útoku samovražedného atentátnika s autom naloženým výbušninami na konvoj spojeneckých síl vo východnej časti Kábulu zahynuli traja vojaci. Ministerstvo obrany SR potvrdilo, že dvaja z nich boli Slováci (Edmund MAKOVNÍK a Patrik FRAŠTIA). 
http://aktualne.atlas.sk/dalsie-obete-talibanu-pri-utoku-v-afganistane-zahynuli-dvaja-slovaci/slovensko/spolocnost/

Neviem si predstaviť ako sa dá takáto správa prijať v rodinách pozostalých tesne po Vianociach. Je to slovami neopísateľná tragédia a pravdepodobne žiadne slová spolupatričnosti nemôžu zmierniť ten nepredstaviteľný žiaľ. Vyjadrujem pozostalým sústrasť v mene svojom aj v mene členov Únie vojnových veteránov. 

 

ČESŤ ICH PAMIATKE !


Nemali by sme si zvykať na takéto správy, ktoré sa v poslednej dobe začali objavovať častejšie. Možno je načase položiť si otázku, či sa Slovenská republika zapája do boja s terorizmom práve tým najvhodnejší spôsob, keď aj oveľa väčšie a silnejšie štáty sveta dôsledne prehodnocujú zmysluplnosť operácie v Afganistane a zotrvávanie v nej. Najprv si ale bude treba úprimne odpovedať na základnú otázku - Prečo vôbec muselo dôjsť k zahájeniu operácie? Kto a prečo ju vyprovokoval? Sú to vari Slováci, ktorí tu potrebujú prioritne obhajovať svoje záujmy, a aké vlastne????

Kto dá na tie otázky objektívne zdôvodnené odpovede?

Pavel Marko 


 

Partneri


webygroup

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1501121

Úvodná stránka