Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

 

 

Vážení členovia, vojnoví veteráni, priatelia a sympatizanti,

s mnohými z vás sme sa nedávno stretli na verejnej schôdzi Prezídia ÚVV SR. Chcem vám poďakovať za početnú účasť a aktívny prístup. Popri minuloročnom sneme a celoslovenskom stretnutí vojnových veteránov v Piešťanoch koncom septembra to bola najpočetnejšia odozva od vzniku nášho občianskeho združenia.

Som potešený takému záujmu stále širšieho auditória na riešení postavenia vojnových veteránov v spoločnosti a ich problémov, ktoré doposiaľ neboli riešené tak, ako si to zasluhujú za ich prínos pre Slovenskú republiku a jej ozbrojené sily, za ich prínos pre posilňovanie mieru vo svete.
Viem si predstaviť, že niektorí to na základe doterajších skúseností nemusia vnímať až tak pozitívne, ako to vnímam ja.

No napriek tomu som sa chcel s vami podeliť o presvedčenie, že aj keď nie všetko sa nám darí možno tak, ako by som si aj sám predstavoval, predsa len sa posúvame dopredu. To znamená pokrok, nie stagnáciu, ani spiatočníctvo. Bude toho treba ešte veľa urobiť, aby sme si mohli povedať, že sme urobili dosť. Zdá sa však, že sme na dobrej ceste a treba ňou pokračovať. Neskrývam ambíciu, že vás chcem aj týmto oslovením okrem iného motivovať na pokračovanie našej aktivity a vyvolanie záujmu k pripojeniu sa ešte širšieho okruhu veteránov a sympatizantov.

Predpokladám, že už vari nikoho netreba presviedčať, že prirodzené očakávania vojnových veteránov pri riešení ich postavenia, problémov a nárokov, nie sú s takou samozrejmosťou vnímané na strane všetkých, ktorí by k tomu mali prispieť.


Nedávno sme oslávili aj Medzinárodný deň vojnových veteránov. Naši členovia sa aktívne zúčastnili na viacerých podujatiach organizovaných pri tejto príležitosti. Ako potvrdenie, že sa problematika vojnových veteránov dostáva do širšieho povedomia, je nie len zlepšujúca sa informovanosť širokej verejnosti, čo potvrdzuje stále častejšie prizývanie nás na rôzne spomienkové stretnutia a iné podujatia a prispievajú k tomunaše už tradičné podujatia, aj naša účasť na prednáškach a besedách o pôsobení SR v misiách a operáciách. V tomto roku sa podarilo kvalitatívne posunúť aj spoluprácu s kompetentnými zložkami MO SR.

Prvý krát sme vďaka tomu dosiahli, že nás oddelenie starostlivosti o VV a VD oficiálne písomne požiadalo o spracovanie návrhu na zaradenie našich aktivít do plánovacích dokumentov MO SR, o nominovanie našich členov k uvedeniu do Siene Slávy MO SR, o zapojenie našich členov do výskumu MO SR v spojitosti s pripravovanou koncepciou starostlivosti o VV, o nominovanie našich členov na stretnutie ministra obrany SR s vojnovými veteránmi. To všetko v minulosti nebolo samozrejmosťou a verím, že to prinesie aj svoje konkrétne výsledky. Malo by to byť novou inšpiráciou pre pokračovanie v našom úsilí.

Podrobnejšie informácie o priebehu a záveroch z verejnej schôdze nájdete v Zápisnici.

Pavel Marko, prezident ÚVV SR

 

Zápisnica z verejnej schôdze Prezídia ÚVV SR 15.11.2013, Zvolen


 

Partneri


webygroup

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1501721

Úvodná stránka