Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

Aký bol pre nás rok 2011?

  

 

 

  Vážení veteráni, milí členovia,

     blíži sa koniec roka a to je príležitosť sa na chvíľu zastaviť a pripomenúť si aký bol. V dnešných neľahkých časoch sprevádzaných politickými a ekonomickými ťažkosťami určite mnohí pociťujeme ešte intenzívnejšie ich dopady na každodenný život. Pociťujeme to aj v našom veteránskom hnutí, keďže mnohé očakávania neboli naplnené. Napriek tomu sa nám podarilo Úniu vojnových veteránov posunúť o ďalší krôčik dopredu.

V roku 2011 sme sa stali členom medzinárodnej asociácie príslušníkov mierových síl, čo nám otvára ďalšie možnosti. Na vysokej profesionálnej úrovni za aktívneho prispenia našich členov, ale aj partnerov sme zorganizovali z príležitosti svetového dňa príslušníkov mierových síl (30.5.)

1. ročník medzinárodného turnaja veteránov v malom futbale,

7. ročník streleckého memoriálu na počesť padlých v misiách a operáciách a 1. ročník pochodu vďaky obetiam boja za mier, slobodu a demokraciu. 

Členovia nášho klubu z Martina patria medzi vzorných reprezentantov, pretože nielen vyhrali náš turnaj v malom futbale ale už tretí krát za sebou vyhrali aj podobný turnaj v Českej republike.

Členovia klubu z Bratislavy sa už druhý rok za sebou dostali tiež do finále. Družstvo reprezentujúce ÚVV SR na streleckom memoriáli obsadilo len tesne druhé miesto.

Členovia klubu v Partizánskom rozvíjajú najaktívnejšiu činnosť v spolupráci s miestnou samosprávou. Predovšetkým vďaka viceprezidentovi D. Ščevíkovi a generálovi Blanárikovi sme v tomto roku prvý krát organizovali aj humanitárny pobyt pre 14 detí zo Sarajeva v Seredi a na Počúvadle.

Naši členovia sa zúčastňujú na mnohých ďalších aktivitách po celom Slovensku, ale aj v zahraničí. Nerád by som v tomto súčte niekoho vynechal a preto chcem úprimne poďakovať za aktivitu všetkým, ktorí prispeli k reprezentácii, ale aj k organizácii podujatí a súčasne sa ospravedlniť ak som ich priamo nemenoval.


     V budúcom roku chceme nadviazať na tieto úspechy, k čomu by najviac pomohla masovejšia účasť členskej základne. Prispejte aj vy svojím aktívnym zapojením k vylepšovaniu postavenia vojnových veteránov a k prekonávaniu ignorancie voči nim, ktorej sme žiaľ tak často svedkami. Neváhajte predkladať svoje podnety a návrhy. Možno nie všetko sa hneď podarí, ale my sme predsa naučení vytrvalo prekonávať prekážky a nepriazeň.


      Vážení priatelia, predpokladám, že ste mali príležitosť zúčastniť sa niektorých podujatí, ktoré boli v rámci Slovenska organizované z príležitosti medzinárodného dňa vojnových veteránov (11.11.). V komunikácii s ministerstvo obrany sme vyvinuli značné úsilie pre zaradenie tohto vo svete významného a uznávaného dňa do kalendára rezortu obrany.

   Dovoľte mi venovať nielen tichú spomienku všetkým obetiam vojen a konfliktov, vrátane 54 obetí v misiách a operáciách, ale aj vám zablahoželať k tomuto sviatku. Na záver chcem všetkým členom ÚVV SR, ale aj ostatným vojnovým veteránom a ich rodinným príslušníkom zaželať príjemné a pokojné prežitie vianočných a novoročných sviatkov a do nového roku pre všetkých pevné zdravie a veľa úspechov.

      S úctou

                                                                       Pavel Marko, viceprezident
 


 

Partneri


webygroup

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1500917

Úvodná stránka