Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

DESATERO ÚVV SR PRE ROK 2013

 

Vážení členovia, partneri a sympatizanti,

v roku 20. výročia samostatnosti SR, vzniku OS SR, ale aj vyslania prvej samostatnej slovenskej vojenskej jednotky do zahraničia – ženijný prápor do misie UNPROFOR na Balkáne, Únia vojnových veteránov SR pripravuje v rámci svojej činnosti podujatia, ktorými si vojnoví veteráni pripomenú tieto významné udalosti.

 ÚVV SR si položením venca k pamätníku v Hejciach uctí pamiatku obetí leteckého nešťastia, pri ktorom počas návratu z mise KFOR v Kosove 19. januára 2006 prišlo o život 41 vojnových veteránov, vojakov a občanov SR.


 ÚVV SR v spolupráci so starostom mesta Daruvar (Chorvátsko) bude 4. mája 2013 v Daruvare slávnostne odhaľovať pamätnú tabuľu občanom SR, ktorí v Chorvátku počas Domovinskej vojny pomáhali dosiahnuť mier, posilniť bezpečnosť, zaručiť slobodu a nastoliť demokraciu.


 Klub ÚVV SR Martin organizuje 17.mája 2013 3. ročník medzinárodného turnaja veteránov v malom futbale a 9. ročník streleckého memoriálu na počesť padlých v misiách a operáciách.


 Predstavitelia ÚVV SR sa v dňoch 26. – 29. mája 2013, ako člen medzinárodnej asociácie príslušníkov mierových síl, zúčastnia medzinárodných osláv svetového dňa príslušníkov mierových síl OSN v poľskej Wroclawy.


 Klub ÚVV SR Banská Bystrica organizuje 28. septembra 2013 3. ročník Pochodu vďaky obetiam boja za mier, slobodu a demokraciu.


 Pre členov ÚVV SR viceprezident pre organizačné záležitosti PhDr. Jozef Krištof zabezpečil v tomto roku vstup zdarma na 6. ročník hudobného festivalu RIPFEST vo Veľkých Ripňanoch (20.07.2013 - 12 hodín hudby - živé kapely s hlavnými hosťami Horkyze Slize, Gladiator) a tiež zľavy na festivaly, ktoré budú uvedené v OZNAMOCH .

  Naši členovia sa musia preukázať platným preukazom s nalepenou známkou na rok 2013. (Viac ako 50 preukazov je zatiaľ u prezidenta ÚVV SR, ich prevzatie si dohodnite na MT: 0908 949 391).


 V mesiaci september pripravujeme celoslovenské stretnutie vojnových veteránov v Piešťanoch.


 V priebehu roka 2013 uskutočníme prednášky na stredných školách o problematike misií a operácií medzinárodného krízového manažmentu.


 Členovia ÚVV SR sú srdečne vítaní aj na vojenských pochodoch našich partnerských organizácií, ktoré nájdete na našej webovej stránke v OZNAMOCH.


 Členovia ÚVV SR sa v priebehu celého roka 2013 budú okrem toho zúčastňovať na početných podujatiach na základe pozvania od našich partnerov a ďalších organizátorov.

 

Podrobnejšie informácie o jednotlivých aktivitách a ich termínoch hľadajte priebežne na našej webovej stránke – www.uvv-sr.sk Všetci ste srdečne vítaní – buďte s nami. Prajeme vám veľa príjemných zážitkov a dôstojné oslávenie jubilejného roka 2013.
                                                                                               Prezídium

 


 

Partneri


webygroup

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1501164

Úvodná stránka