Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

Deti sa poďakovali úsmevom

Deti sa poďakovali úsmevom

 

 V podmienkach Slovenskej republiky sa zatiaľ vojnovým veteránom nedarí dávať toľko, koľko by si za svoj prínos pri zabezpečovaní pokojnejšieho a krajšieho života ľudí v ohrozených a krízových oblastiach zasluhovali. Napriek tomu dokážu napĺňať životnú pravdu, že viac je dávať ako brať.

Odovzdanie výsledku Vinočnej zbierky pre deti z detského domova Ratolesť v Tŕní organizovanej Úniou vojnových veteránov SR vyčarilo na ich tvárach nefalšovaný, šťastný úsmev. Je to asi najkrajšia odmena pre všetkých, ktorí na túto zbierku prispeli. Darčeky za všetky deti detského domova prevzali 23.12.2013 deti "rodiny Úžasných" (každá rodinka má svoje meno) od prezidenta ÚVV SR P. Marka a predsedu klubu ÚVV SR B. Bystrica J. Rišiaňa, v úlohe fotoreportéra sa osvedčil predseda revíznej komisie Š. Melich.

                                                          (Ďalšie foto nájdete vo fotogalérii).

Detský domov Ratolesť patrí medzi najväčšie na Slovensku a funguje na princípe mnohopočetných rodín v celkom šiestich bytoch. Veľká väčšina detí sem prišla vo veľmi zanedbanom stave a často aj s psychyckými následkami. Pracovníkom domova patrí úprímný obdiv a poďakovanie, že sa snažia v skromných podmienkach nahradiť deťom to, čo im chýba najviac - teplo rodinného kruhu. Verím, že sme našou zbierkou aspoň trochu zmiernili deficit, ktorý sa len ťažko dá nahradiť.

Pavel Marko


 

Partneri


webygroup

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1502516

Úvodná stránka