Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

5. ročník pochodu vďaky obetiam boja za mier, slobodu a demokraciu

 

Vojnoví veteráni si uctili pamiatku padlých kolegov turistickým pochodom

Slovenskí, českí a poľskí novodobí vojnoví veteráni, spolu s ďalšími sympatizantmi a priaznivcami, si uctili pamiatku obetí mierových misií a operácií medzinárodného krízového manažmentu - Pochodom vďaky.

Počas ich stretnutia v dňoch 19. – 21. júna 2015 bol 5. ročník prvým malým jubileom tohto podujatia, organizovaného Úniou vojnových veteránov Slovenskej republiky v spolupráci s horským hotelom Granit na Smrekovici a s podporou Ministerstva obrany SR.
Účastníci pochodu, pred vydaním sa na turistické chodníky a výstupom na Rakytov (1567 m n.m.) v malebnom prostredí Veľkej Fatry, položili veniec k pamätníku obetiam mierových misií, ktorý v susedstve kaplnky patriacej do areálu horského hotela Granit v máji 2010 zriadila Únia vojnových veteránov SR.
Súčasťou programu bolo pre účastníkov stretnutia po pochode v premiére premietnutý dokumentárny film „UNPROFOR – začiatok novodobých tradícií Slovenskej republiky pri ochrane mieru a formovaní vlastenectva“, natočený členmi ÚVV SR počas ich putovania po stopách UNPROFOR-u na prelome mesiacov apríl - máj 2015. V príjemnej atmosfére pri opekačke potom vojnoví veteráni spomínali na svoje zážitky z misií až do večerných hodín a o dobrú náladu sa postaral hrou na harmoniku a ľudovými pesničkami najstarší účastník pochodu, 71 ročný ujo Janko Kmeť.

 


 

Smrekovica 2015

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu

 

Partneri


webygroup

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1502514

Úvodná stránka