Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

Novoročný príhovor prezidenta UVV SR

Vážení vojnoví veteráni, sympatizanti a priaznivci,

 

vstúpili sme spoločne do nového roku 2015, ktorý bude v našej spoločnosti aj v celej Európe rezonovať ako rok 70. výročia skončenia druhej svetovej vojny. Je to príležitosť ešte viac zdôrazniť význam odkazu jej obetí, ale aj tých, ktorí prežili jej hrôzy – odkazu dôležitosti mieru pre zachovanie ľudskej spoločnosti.

Vojnoví veteráni azda najlepšie chápu krehkosť tejto pre mnohých možno prirodzenej hodnoty. Je potešiteľné, že aj v roku, s ktorým sme sa rozlúčili, Únia vojnových veteránov SR úspešne realizovala svoju činnosť v prospech posilňovania mieru, slobody a demokracie. Chcem sa za to poďakovať všetkým členom, ktorí k tomu aktívne prispeli a rovnako tak aj všetkým partnerom a podporovateľom, ktorí sa k nám pridali. Bez ich obetavej a nezištnej participácie by to bolo oveľa zložitejšie.

 

Verejná schôdza Prezídia ÚVV SR sa 13.12.2014 venovala hodnoteniu našej činnosti v roku 2014 v prednesenej Správe o činnosti. Len krátko preto pripomeniem najvýznamnejšie aktivity:

  • - prvá medzinárodná konferencia „Fórum vojnových veteránov“;
  • - futbalový turnaj, strelecký memoriál
  • - pochod vďaky pri príležitosti svetového dňa príslušníkov mierových síl OSN;
  • - cyklojazda SNP;
  • - pietne spomienkové stretnutie v Daruvare;
  • - účasť na oslavách Dňa príslušníkov mierových síl OSN v Ženeve;
  • - aktivity v rámci siete vojnových veteránov krajín strednej Európy;
  • - participácia na príprave Koncepcie starostlivosti o vojnových veteránov;
  • - organizácia osláv Dňa vojnových veteránov v Sliači a v Trnave;

a ešte mnohé ďalšie.

 

S výrazným prispením predovšetkým klubov Trnava a aj Martin sa ÚVV SR pozitívne prezentovala pri šírení a rozvoji tradícií hnutia vojnových veteránov v širokej verejnosti doma aj v zahraničí. Verím, že v tomto trende budeme usilovne pokračovať so stále početnejším zapojením našich členov.

 

Pozývam vás všetkým aktívne sa pripojiť a dať tak o sebe vedieť, aby sme naše ciele načrtnuté v Pláne aktivít na rok 2015 s úspechom naplnili. V tomto roku nás čaká aj snem, ktorý je dobrou príležitosťou pre kvalitatívny posun v prospech záujmov vojnových veteránov. K tomu mi dovoľte všetkým zaželať predovšetkým dobré zdravie, pevné rodinné zázemie, veľa tvorivých nápadov, úspechov a spokojnosti po celý rok 2015.

 

                         Pavel Marko, prezident ÚVV SR

 


 

Partneri


webygroup

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1501763

Úvodná stránka