Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

Medzinárodný futbalový turnaj veteránov

 

 

Dňa 5. septembra 2009 sa uskutočnil v Brne medzinárodný futbalový turnaj organizovaný juhomoravskou organizáciou Čs.obce legionárskej a Sdružení válečných veteránů ČR. Pod patronátom regionálnej pobočky UN-V Bratislava sa za naše združenie zúčastnili tímy veteránov z Martina a Bratislavy, v ktorom participovali aj veterani z Trenčína, Rudníka a Serede, účastníci misií UNTAES v Slavónsku a UNMEE v Eritrei. Českých veteránov reprezentovali dve družstvá z Brna. Pozvané družstvá z Rakúska a Poľska sa z rôznych objektívnych príčin nemohli zúčastniť. Akcia začala v dopoludňajších hodinách vzájomným oficiálnym predstavením organizácií, ktoré za juhomoravských veteránov predniesol ich predseda Ing. Karel Černoch a za UN-V Ing. Vladimír Žbodák. Prezentácie len potvrdili, že existujú veľmi dobré podmienky pre vzájomnú spoluprácu oboch organizácií na regionálnej i centrálnej úrovni.

     Futbalový turnaj, ktorý sa konal v poobedňajších hodinách prebiehal úplne v réžii slovenských tímov, ktoré s čistým štítom bez inkasovaného gólu porazili domáce mužstvá. Finálový zápas Martin versus. Bratislava skončil nerozhodným výsledkom 2 : 2 a tak sa s výhodou jedného góla v cekovom skóre

víťazmi stali reprezentanti regionálneho strediska UN-V v Martine v zložení: Jaroslav Dulovič, Róbert Gajdoš, Ladislav Tomčák, Milan Vídenský, Vladimír Škokor a Róbert Malárik.

Striebornými medailami bol dekorovaný tím Bratislavy v zložení: Vladimír Žbodák, Ján Páleník, Miroslav Ollé, Milan Buzoga, Štefan Sopčák, Radoslav Krajčík a Miroslav Zabadal.

Rovnako ako na futbalovom ihrisku tak aj v doplnkovej súťaži zručnosti s futbalovou a basketbalovou loptou dominovali naši členovia, pohár celkového víťaza si odniesol Ladislav Tomčák a hneď za ním sa umiestnili Radoslav Krajčík, Róbert Gajdoš a Ján Páleník.

     Všestrane vydarané podujatie podporené mimoriadnymi športovými výkonmi vyvrcholilo posedením pri dobrom vínku v rázovitom moravskom "sklípku" v obci Hustopeče. 

     Predstavenstvo regionálnej pobočky Bratislava ďakuje všetkým zúčastneným veteránom a teší sa na ďalšie spoločné akcie.
 


 

Partneri


webygroup

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1500854

Úvodná stránka