Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

Minister podpísal dohodu s Úniou vojnových veteránov

 

 

Minister obrany Ľubomír Galko dnes podpísal Dohodu o vzájomnej spolupráci medzi Ministerstvom obrany SR a Úniou veteránov Slovenskej republiky.

 

 „Ministerstvo obrany si veľmi váži prácu všetkých vojakov, ktorí prispeli v operáciách medzinárodného krízového manažmentu k dobrému menu Slovenska v zahraničí a posilneniu mieru. Je v našom záujme spolupracovať s organizáciami, ktoré ich zastupujú, “ povedal minister obrany. Ocenil prácu Únie veteránov (predtým UN Veterans Slovakia), ktorá sa dlhodobo usiluje o propagáciu OS SR a ich vojenských misií.

  Predmetom dohody je najmä starostlivosť o vojnových veteránov a spolupráca pri prezentácii činnosti OS SR.

   „Ďakujeme za podporu, ktorú sme dostali zo strany ministerstva obrany pri májovom futbalovom turnaji a streleckej súťaži. Obe podujatia boli venované pamiatke slovenských mierotvorcov, ktorí zahynuli v zahraničí pri plnení svojich povinností,“ povedal . prezident Únie plukovník vo výslužbe Ľubomír Kolenčík, v roku 1993 veliteľ prvého kontingentu Armády SR na Balkáne. Minister Galko mu zároveň zablahoželal k vyznamenaniu, ktoré si 30. mája prevzal v sídle OSN v Ženeve. Pamätnú medailu OSN za prínos k posilneniu mieru vo svete mu odovzdal Laurent Attor – Bayson, prezident Medzinárodnej asociácie príslušníkov mierových síl.

   Únia vojnových veteránov SR sa zároveň stala riadnym členom asociácie, ktorá má sídlo vo francúzskom Lyone. 


 

Partneri


webygroup

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1502521

Úvodná stránka