Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

Ocenili sme prácu VZ Smrekovica

 

    „Šport a relax v každom ročnom období“ je slogan, ktorý azda najvýstižnejšie charakterizuje Vojenskú zotavovňu a hotel Smrekovica a.s. Zariadenie, ktoré sa môže popýšiť viac ako 50 ročnou tradíciou bolo od svojho počiatku takpovediac bytostne spojené s armádou a každoročne poskytuje svojim návštevníkom hlboké citové zážitky.


     Malebná príroda Veľkej Fatry, v ktorej sa VZ Smrekovica nachádza, je počas celého roku pre stovky príslušníkov ozbrojených síl, ich rodinných príslušníkov, ale aj ostatných občanov SR a zahraničných návštevníkov, skutočným balzamom a odmenou za ich náročnú prácu. Nielen svojou polohou ale aj vybavenosťou je preto vyhľadávaným miestom na oddych pre mnohých, ktorí plnili alebo sa len chystajú plniť zodpovedné úlohy v mierových misiách po celom svete.


    Pre vedenie UN-VETETRÁN SLOVAKIA v tomto prípade nebolo ťažké rozhodovanie pri posudzovaní, kto si zaslúži udeliť medailu za podporu mieru vo svete pri príležitosti 15. výročia vyslania prvej organickej vojenskej jednotky do mierovej misie v novodobej histórii samostatnej Slovenskej republiky. VZ Smrekovica a jej personál si za svoju činnosť takéto ocenenie určite zaslúži.

     Plk. Ing. v.v. Ľubomír Kolenčík, Dušan Ščevík a plk. Ing. v.v. Pavel Marko, ako predstavitelia vedenia UN-V-SLOVAKIA, 6.februára 2009 navštívili VZ Smrekovica práve za účelom odovzdania tejto medaile. Generálny riaditeľ Ing. Július Drobuliak aj v mene svojich spolupracovníkov poďakoval za toto ocenenie a označil ho nielen za vysokú poctu, ale aj ako veľkú inšpiráciu do budúcnosti. Táto slávnostná udalosť bola dobrou príležitosťou, aby sa predstavitelia vedenia UN-V-SLOVAKIA v priateľskom rozhovore s celým manažmentom VZ Smrekovica vzájomne informovali aj o ďalších možnostiach rozvíjania spolupráce.

     Obidve strany vyjadrili pripravenosť a hlavne potrebu užších kontaktov, čo môže byť užitočné nielen pre nich, ale hlavne pre členov UN-V-SLOVAKIA, pracovníkov rezortu obrany, občanov SR a zahraničných návštevníkov. Ostáva teda azda už iba si želať, aby sa tieto predsavzatia podarilo naplniť a prispieť tak k rozširovaniu početnej rodiny spokojných návštevníkov Smrekovice, ktorí sa sem vždy budú radi vracať.


 

Partneri


webygroup

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1501133

Úvodná stránka