Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

Odhalenie pamätnej tabule a krst časopisu

 

 

 

   V priestoroch Vojenskej zotavovne a hotela Smrekovica a.s. sa vo štvrtok 10.6.2010 uskutočnilo slávnostné zasadnutie širšieho vedenia asociácie UN-VETERÁN SLOVAKIA za účasti riadiaceho výboru a riaditeľov krajských pobočiek. Okrem prerokovania aktuálnych otázok činnosti asociácie boli dominantnými bodmi programu odhalenie pamätnej tabule 54 padlým v mierových misiách OSN a operáciách medzinárodného krízového manažmentu z radov občanov Slovenskej republiky v jej novodobej histórii a krst historicky prvého čísla nového časopisu VOJNOVÝ VETERÁN.


     Miesto konania nebolo vybrané náhodne. Vojenská zotavovňa a hotel Smrekovica a.s. je nielen jedným z miest rekreácie aj mnohých účastníkov mierových misií spolu s rodinnými príslušníkmi, ale je aj jedným zo zmluvných partnerov asociácie. Okrem toho tieto dva body programu boli pripravené ako sprievodné aktivity VI. ročníka streleckého memoriálu na počesť padlých v mierových misiách, ktorý sa mal uskutočniť v tomto zariadení. Generálny riaditeľ Július Drobuliak so svojimi spolupracovníkmi vyvinuli veľké úsilie pre úspešnú organizáciu memoriálu za čo im patrí poďakovanie napriek tomu, že poveternostné podmienky prinútili organizátorov zmeniť nielen termín ale aj miesto konania memoriálu.


     Pamätná tabuľa 54 obetiam mierových misií a operácií medzinárodného krízového manažmentu bola odhalená v tesnej blízkosti kaplnky a vhodne dopĺňa atmosféru pietneho miesta. Riadiaci výbor asociácie sa rozhodol pre umiestnenie pamätnej tabule , aby tak bola na verejne dostupnom mieste daná možnosť pozostalým, známym a spolupracovníkom, pripomenúť si pamiatku obetí aj v čase oddychu, na chvíľu sa zastaviť, ohliadnuť a vzdať hold.


     Krst časopisu VOJNOVÝ VETERÁN predstavuje začiatok novej tradície, ktorá vojnovým veteránom zaslúžene patrí. Je to len začiatok, ktorý vytvára priestor aj pre členskú základňu sa zapojiť, pretože je to časopis predovšetkým pre nich. Redakčná rada privíta všetky príspevky, návrhy a podnety, aby časopis bol obohatením kultúrneho života a informovanosti širokej občianskej verejnosti o problematike misií. 


 

Partneri


webygroup

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1502716

Úvodná stránka