Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

Oslavy SNP 2015

 

Odkaz SNP si Vojnoví veteráni pripomenuli na bicykloch

 

Slovenské národné povstanie patrí právom k najvýznamnejším prejavom odvahy a vlastenectva slovenského národa. V nerovnom boji preukázali priami účastníci povstania s podporou zahraničných účastníkov a domáceho obyvateľstva hrdinstvo a statočnosť v odhodlaní skoncovať s nacizmom. V boji s ideológiou, ktorá iným upiera slobodu, nezávislosť a rovnoprávnosť, ktorá povyšuje jednu rasu nad ostatnými.


Cyklojazdou SNP si jej účastníci už druhý rok za sebou uctili odkaz našich predkov, obetované životy a vypálené dediny, ktoré boli pomstou fašistického Nemecka a jeho prisluhovačov za odhodlanie slovenského národa bojovať za svoju svojbytnosť. Únia vojnových veteránov Slovenskej republiky v spolupráci s oblastným výborom Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Zvolen, klubom Zväzu vojakov Slovenskej republiky Zvolen, Strediskom kultúrno-osvetových činností posádky Zvolen a s podporou miest a obcí Zvolen, Sliač, Banská Bystrica, Hronsek a Vlkanová organizujú toto podujatie ako súčasť ústredných osláv SNP. V regióne predstavujúcom srdce Slovenského národného povstania účastníci Cyklojazdy, za účasti vojenských diplomatických predstaviteľov z RF a ČR, prednostu okresného úradu Zvolen PhDr. Miroslava Náhlika, primátorky mesta Zvolen Ing. Lenky Balkovičovej, predsedu oblastného výboru SZPB Zvolen plk. v.v. Ing. Dušana Šabľatúru a ďalších hostí, položili kyticu kvetov k pamätníku SNP vo Zvolene. Počas prejazdu na trase Cyklojazdy si položením vencov uctili pamiatku hrdinov SNP aj na Sliači pri Pamätnej tabuli generála Asmolovova a pri Pamätnej tabuli SNP v Hronseku. Po dajazde k ústrednému pamätníku SNP v Banskej Bystrici sa pripojili k účastníkom ústredných osláv.


Po minuloročnom nultom ročníku sa na prvom ročníku Cyklojazdy SNP zúčastnil viac ako dvojnásobok cyklistov (39) z regiónu, ale aj z Nitry a Žiaru nad Hronom. Najmladším z nich bol iba 4 ročný Lukáš Hubaček z Nitry, ktorý cca 20 km trasu absolvoval vo vozíčku za bicyklom svojho otca Štefana Hubačeka. Ani tento rok medzi cyklistami nechýbal najstarší, 74 ročný Jozef Vajs.
Organizátori podujatia ďakujú predovšetkým jeho účastníkom, ale aj všetkým, ktorí prispeli k úspešnému priebehu a už teraz vás pozývajú k účasti na ďalšom ročníku.


 

SNP_2015

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu

 

Partneri


webygroup

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1500852

Úvodná stránka