Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

Páčia sa vám naše ambície ??? - pridajte sa

 

  Vážení priatelia,

     členovia a sympatizanti UN-VETERÁN-SLOVAKIA. Pre našu asociáciu je rok 2009 významným z viacerých dôvodov. V tomto roku si pripomenieme 10. výročie založenia UN-VETERÁN -SLOVAKIA, vzdáme hold padlým v mierových misiách jubilejným V. ročníkom streleckého memoriálu, novelizujeme stanovy a štruktúru asociácie, chceme oživiť a rozšíriť prácu regionálnych stredísk, aby sme boli prístupnejší členskej základni, plánujeme intenzívnejšiu spoluprácu so zahraničnými partnerskými organizáciami, máme ambíciu vo väčšej miere sa uchádzať o projekty rozvojovej pomoci a v neposlednej rade je naším cieľom uzavrieť dohodu o spolupráci s inštitúciami a organizáciami, ktoré môžu výrazným dielom prispieť k naplneniu našich ambícií. Nie sú to v porovnaní s predchádzajúcim obdobím skromné ciele a ich realizovanie budeme považovať za úspech. Životné skúsenosti nás ale naučili dívať sa na svet reálnym pohľadom, a preto nevidíme žiadny dôvod, ktorý by mohol byť prekážkou pri ich naplnení.
    

   Pre mnohých z nás sa vojenské povolanie stalo celoživotným a považujeme preto za samozrejmosť spoluprácu s rezortom obrany aj po skončení služobného pomeru. Ministerstvo obrany a GŠ OS SR považujeme za rozhodujúce inštitúcie, s ktorými máme záujem regulovať naše vzťahy dohodou o spolupráci. Naše návrhy pre uzavretie dohody sme už prezentovali a čoskoro očakávame aj ich realizáciu.


     Presadzovanie myšlienok mieru dnes ale našťastie už nie je iba doménou vojakov. V tejto oblasti nachádzame množstvo spoločných záujmov aj s ďalšími partnermi, ktorých sme už oslovili, alebo sa na to pripravujeme. Oslovili sme napríklad Slovenský zväz protifašistických bojovníkov, s ktorým chceme obnoviť už podpísanú dohodu. Tradične dobrú spoluprácu máme už viac rokov aj s policajným zborom SR a v krátkej dobe očakávame aj podpis dohody s Prezídiom PZ SR.

Prerokovanie návrhu takejto dohody bolo aj súčasťou stretnutia viceprezidentov UN-VETERÁN -SLOVAKIA s viceprezidentom PZ SR 10. marca 2009. Jednoznačnú podporu podpísaniu dohody o spolupráci vyjadril na stretnutí 13. marca 2009 aj generálny riaditeľ ÚVN SNP Ružomberok generál v.v. MUDr. Igor ČOMBOR. Viceprezidenti D. Ščevík a plk. v.v. Ing. Pavel Marko predložili návrh dohody pri príležitosti odovzdania medailí za podporu mieru vo svete udelených pri príležitosti 15. výročia vyslania vojakov SR do mierovej misie UNPROFOR genrálovi v.v. MUDr. Čomborovi a plk. v.v. MUDr. Miturovi. Na stretnutí viceprezidentov UN-V-SLOVAKIA s generálnym riaditeľom Železničnej polície SR generálom JUDr. Tiborom Gáplovským bolo 16. marca 2009 dohodnuté podpísanie dohody o spolupráci do konca mesiaca. V najbližšej budúcnosti sa chystáme oficiálny charakter spolupráce podpísaním dohody potvrdiť aj s Vojenskou zotavovňou Smrekovica.


     Vážení priatelia, v mierových misiách OSN Slovenskú republiku a jej OS od roku 1993 reprezentovalo už viac ako 12 000 účastníkov a stovky ďalších sa podieľali na ich zabezpečovaní. Je to obrovský potenciál a bohatstvo, ktoré nesmieme nechať zapadnúť prachom. Sú to nielen nenahraditeľné skúsenosti pre zvyšovanie profesionality OS SR. Sú to aj nespočetné kontakty a pretrvávajúce priateľstvá zocelené neraz vo veľmi ťažkých podmienkach. Ponúkame preto všetkým „misionárom mieru“ priestor v asociácii UN-VETERÁN -SLOVAKIA a na našej webovej stránke podeliť sa o svoje skúsenosti a poskytnúť ich v prospech dobrej veci.
                                                                            Viceprezident pre organizačné záležitosti


 

Partneri


webygroup

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1501674

Úvodná stránka