Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

Pietna spomienka pri pamätníku v chorvátskom Daruvare

Pietna spomienka pri pamätníku v chorvátskom Daruvare

   Pietna spomienka pri pamätníku v chorvátskom Daruvare

 

Presne po roku, na výročie príchodu prvého slovenského ženijného práporu v ére samostatnosti SR do misie UNPROFOR, organizovala Únia vojnových veteránov SR 3. mája 2014 spomienkové stretnutie pri pamätníku, ktorý bol v spolupráci s Chorvátskou republikou a mestom Daruvar slávnostne odhalený po dvadsiatich rokoch od tejto udalosti.

   Účastníci zájazdu si za prítomnosti poslanca Chorvátskeho parlamentu pre českú a slovenskú menšinu v Chorvátsku Miroslava Bileka a predstaviteľov samosprávy pripomenuli pamiatku na pomoc, ktorú občania Slovenskej republiky poskytli v ťažkých časoch občianskej vojny a položením vencov si uctili pamiatku na prvé tri obete misie UNPROFOR. Pri tejto príležitosti boli za osobný prínos pri realizácii výstavby pamätníka vyznamenaní pamätnou medailou ÚVV SR Miroslav BILEK - poslanec chorvátskeho parlamentu, Dalibor ROHLIK - starosta mesta Daruvar, Veronika Pilat - zástupkyňa starostu mesta Daruvar a Željko PODSEDNIK - bývalý tlmočník slovenského ženijného práporu.

   Predstavitelia mesta Daruvar spoločne z občanmi pripravili pre účastníkov zájazdu priateľské prijatie a príjemný program. Po pietnom akte sa uskutočnilo stretnutie s predtsaviteľmi Zväzu Čechov v Daruvare, starosta pripravil pre slovenských hostí obed a večeru, ktorí medzi tým stihli navštíviť aj bývalý tábor slovenských ženistov v Lipiku.

 

(ďalšie foto nájdete vo fotogalérii)


 

Partneri


webygroup

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1500927

Úvodná stránka