Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

Poďakovanie od pani Rigovej

Tak ako sa na inom mieste na našej stránke môžete dočítať, v dňoch 8. - 9. mája 2016 sme v rámci Putovania po stopách UNPROFOR 2016 pripravili odhalenie pamätnej tabule pre Igora Riga, ktorý bol prvou slovenskou obeťou misie UNPROFOR. Urobili sme to nielen na jeho pamiatku, ale predovštkým pre jeho matku a najbližšiu rodinu, ktorá dovtedy nepoznala miesto, kde Igor tragicky zahynul v službách mieru.

Pani Rigová sa Únii vojnových veteránov SR za tento počin poďakovala nielen verbálne, ale aj finančne. Súčasne s poukázaním finančného príspevku vo výške 1.000,00 € nám napísala:

Ďakujem pekne za všetko čo ste pre Igorka a pre nás spravili. Najme cti čo sa mu vďaka Vám dostalo. Poslala som Vám na účet malý príspevok, použite ho na ušľachtilé účely, ktoré vašou ľudskosťou robíte.

V mene prezídia ÚVV SR pani Rigovej poďakoval viceprezident pre ekonomiku Jozef Kubík:

Vážená pani Rigová

Bolo nám veľkou cťou pripraviť a zúčastniť sa odhalenia pamätnej tabule na mieste kde vyhasol mladý život vášho syna, nášho priateľa a spolubojovníka Igora. Nie všetci sme ho osobne poznali, ale z rozprávania tých čo s ním boli v misii to bol neustále usmiaty, pohodový a veľmi priateľský mladý muž. Ak sa nám podarilo len trošku zmierniť Vašu bolesť zo straty milovaného syna, tak naša práca mala zmysel.

Igor zomrel, ale v našich srdciach žije ďalej.   

 

česť jeho pamiatke

s úctou spomíname ÚVV SR

 

21. 6. 2016 výška príspevku  od pani Rigovej 1000,00 EUR  /ďakujeme/


 

Partneri


webygroup

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1502526

Úvodná stránka