Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

Podpis dohody o spolupráci medzi MO SR a asociáciou veteránov

 

 

 Dohodu o spolupráci medzi Ministerstvom obrany SR a asociáciou UN – VETERÁN SLOVAKIA dňa 29.06.2009 na ministerstve obrany na Kutuzovovej ulici v Bratislave podpísali minister obrany SR Jaroslav Baška a prezident asociácie Ľubomír Kolenčík. 

           Ministerstvo obrany touto dohodou potvrdilo, že bude asociácii poskytovať svoje technické prostriedky a priestory a umožní jej členom využívať kultúrne, športové a rekreačno-relaxačné zariadenia, ktoré má vo svojej správe. Po splnení všetkých potrebných náležitostí poskytne ministerstvo na podporu činnosti asociácie UN – VETERÁN SLOVAKIA aj finančnú dotáciu.

           Asociácia prisľúbila propagovať svojimi aktivitami ozbrojené sily Slovenskej republiky na Slovensku aj v zahraničí, aktívne sa zapájať do projektov a akcií organizovaných pre vojnových veteránov a vojenských dôchodcov, pričom môže prispieť i prakticky svojimi návrhmi a podnetmi.

           Minister Jaroslav Baška po podpise dohody poznamenal, že sa teší na ďalšiu takú spoluprácu, aká bola medzi ministerstvom a asociáciou doteraz. Veteráni z mierových a pozorovateľských misií totiž počas rôznych prednášok a seminárov organizovaných v rámci rezortu obrany odovzdávajú svoje skúsenosti z pôsobenia v zahraničných misiách, čím prispievajú k zvyšovaniu profesionality príslušníkov OS SR.

 


 

Partneri


webygroup

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1502705

Úvodná stránka