Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

Príhovor novovymenovaného prezidenta UVV SR

 

Vážené kolegyne, vážení kolegovia – drahí veteráni.

Úvodom mi prosím dovoľte aby som Vám všetkým najskôr úprimne poďakoval za Vašu prejavenú dôveru a za moje zvolenie do funkcie nového prezidenta UVV SR.

Túto Vašu podporu si hlboko vážim, pričom konštatujem, že zvolenie do tejto čestnej funkcie je pre mňa veľkou poctou ale súčasne aj veľkým záväzkom.

Taktiež by som sa Vám chcel na tomto mieste ospravedlniť za moju neúčasť na poslednom sneme UVV SR a to z dôvodu zabezpečenia pooperačnej zdravotnej starostlivosti pre moju manželku – na základe čoho som na tomto sneme nemohol byť osobne prítomný.

V súvislosti s novými rotáciami na funkciách v rámci UVV SR mi prosím tiež dovoľte zablahoželať novovymenovaným funkcionárom - viceprezidentom (členom Prezídia) Mgr. Jozefovi Krištofovi, Robertovi Boorovi a Jozefovi Kubíkovi k ich zvoleniu a ustanoveniu do funkcií. Súčasne im želám veľa osobných aj pracovných úspechov a teším sa na vzájomnú spoluprácu v nasledujúcom volebnom období.

V tejto súvislosti mi prosím tiež dovoľte aby som ako novozvolený prezident UVV SR  menom celej našej UVV SR úprimne poďakovať aj všetkým jej členom ale predovšetkým aj jej hlavným funkcionárom ktorí na čele s Ing. Pavlom MARKOM v minulosti prispeli k úspešnému budovaniu tejto našej UVV SR.

Do budúceho obdobia by som preto veľmi rád s Vašou pomocou sústredil úsilie UVV SR predovšetkým na to aby sa nám podarilo odstrániť určité napätia z minulosti (napríklad s podobne zameraným združením v rámci SR) predovšetkým s cieľom zabezpečenia spoločných jednotných stanovísk, či iniciovaniu dohody o realizácii užšej vzájomnej spolupráce UVV SR s UN Veteran Slovakia, ale mám tiež záujem aj o otvorenie spoločných vzájomných diskusií s cieľom inicializácie možného spojenia oboch týchto organizácií do jedného silného združenia (samozrejme že pri rešpektovaní určitej špecifickej autonómie a samostatnej subjektivity každej z týchto sesterských organizácií).

V danej veci sa už preto uskutočnili aj prvotné vzájomné rokovania s plk. v. v. Janglom, (ktorému týmto verejne ďakujem za ústretovosť) - so záverom, že do realizácie ich snemu by obe organizácie zatiaľ mohli podpísať najskôr dohodu o vzájomnej spolupráci  - pričom snemy oboch združení by sa následne demokratickým hlasovaním vyjadrili k prípadnému zlúčeniu (ak bude o takýto postup záujem majority členov oboch jednotlivých členských základní)  – ale nechcem zatiaľ predbiehať ďalšie rokovania v predmetnej záležitosti.

V dohľadnej budúcnosti budem preto iniciovať čím skôr stretnutie funkcionárov vedenia UVV SR s cieľom odovzdania a prevzatia funkcií, ekonomickej a byrokratickej agendy a ďalších záležitostí spojených s úspešným fungovaním UVV SR.

Mám tiež veľký záujem vydiskutovať si s členmi ale predovšetkým aj s funkcionármi UVV SR prípadné ďalšie problémy ktoré bude treba riešiť v nadchádzajúcom období či už smerom k členskej základni UVV SR, alebo smerom k MO SR, Parlamentu SR, organizácii Vojnových veteránov II. sv. v. a podobne.

Preto v najbližšej dobe chcem vstúpiť aj do rokovaní so SEĽUZ MO SR s cieľom dohodnúť podmienky pre užšiu vzájomnú podporu, spoluprácu a nastaviť si postupy pre vzájomnú koordináciu jednotného úsilia s UVV SR.

Ďalej považujem za vhodné osloviť všetkých (cca 7 – 8 tisíc) vojnových veteránov a účastníkov pozorovateľských misií SR s cieľom ďalej rozšíriť našu členskú základňu a posilniť tak pozíciu UVV SR v rámci MO SR aj v rámci SR.

Viem že tieto vízie nebude jednoduché naplniť, ale verím že spoločne to dokážeme.
Obraciam sa preto na Vás milé kolegyne a kolegovia veteráni s prosbou o pomoc v predmetných záležitostiach.

Súčasne Vás ubezpečujem že ak máte nejaký nápad na zlepšenie alebo zefektívnenie činnosti našej organizácie UVV SR, prípadne ak potrebujete riešiť aj iné problémy týkajúce sa UVV SR tak moje dvere sú Vám všetkým vždy otvorené.

Vážené kolegyne a kolegovia veteráni ešte raz Vám ďakujem za Vašu dôveru, Vašu podporu aj za Vašu pomoc a teším sa na plodnú spoluprácu s Vami.

So srdečným pozdravom


Boris Ďurkech

Prezident UVV SR


 

Partneri


webygroup

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1502767

Úvodná stránka