Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

PRVÉ CELOSLOVENSKÉ STRETNUTIE ÚVV SR v Piešťanoch

 

   V dňoch 28. až 29. septembra 2013 sa v Piešťanoch-Ratnovskej zátoke uskutočnilo prvé celoslovenské stretnutie Únie vojnových veteránov Slovenskej republiky. Na stretnutí organizátori okrem vojnových veteránov privítali aj vzácnych hostí, medzi ktorými boli predstavitelia Ministerstva obrany SR, Ozbrojených síl SR, zástupcovia samosprávy, ale aj predstavitelia českých a poľských veteránskych organizácií.


   V piatok pred stretnutím prijal delegáciu ÚVV SR primátor mesta Piešťany. V priateľskom rozhovore ho vojnoví veteráni informovali o pôsobení ÚVV SR a o Celoslovenskom stretnutí a následne položili veniec k pamätníku osloboditeľov mesta.
   Program stretnutia začal workshopom k dvojročnému projektu vypracovania manuálu dobrej praxe starostlivosti o vojnových veteránov, realizovanom v sieti vojnových veteránov strednej Európy za účasti Českej republiky (nositeľ projektu), Poľskej republiky, Rakúskej republiky a Slovenskej republiky. Bezprostredne po skončení prezentácií a diskusie sa konal slávnostný snem ÚVV SR, na ktorom boli udelené prvé Pamätné medaile ÚVV SR za podporu a rozvoj tradícií hnutia vojnových veteránov.


   V odpoludňajších hodinách po dobrom obede účastníkov stretnutia rozosmiali humoristicko – satirickým predstavením herci Radošínskeho divadla. Sobotný, už jesenný a napriek krásnemu počasiu aj chladný večer, patril táboráku a ohňostroju. V nedeľu si účastníci stretnutia uctili pamiatku padlých kolegov absolvovaním 3. ročníka pochodu vďaky obetiam boja za mier, slobodu a demokraciu z Ratnovskej zátoky na horský prechod Havran a späť.
   Odbornú úroveň, dobrú náladu, výborné jedlo spolu s krásnym počasím si užívali všetci účastníci stretnutia a rozchádzali sa bohatší o skúsenosti, ale aj o príjemné zážitky. Je treba za to poďakovať organizátorom, členom ÚVV SR klub Trnava. Svoj podiel na úspechu akcie majú aj OS SR, ktoré poskytli príjemné veteránske prostredie postavením stanu, v ktorom sa uskutočnila prvá časť programu. ÚVV SR celoslovenským stretnutím úspešne zrealizovala posledné plánované podujatie v roku 2013 a už teraz Vás pozýva na podujatia pripravované v roku 2014.
 

 

 Prezídium ÚVV SR

 

               

 

Viac vo fotogalérii

 


 

Partneri


webygroup

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1501196

Úvodná stránka