Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

Strelecký memoriál na počesť padlých 2017

Strelecký memoriál na počesť padlých v misiách 2017

Pri príležitosti svetového dňa príslušníkov mierových síl OSN organozovala Únia vojnových veteránov Slovenskej republiky strelecký memoriál na počesť padlých v mierových misiách a operáciách. 13. ročník tohto už tradičného podujatia sa uskutočnil 13. mája 2017 opäť na vojenskej strelnici Mičiná pri Banskej Bystrici.

Trblietavé lúče ranného slnka sa síce museli predierať cez polooblačnú oblahu, ale boli predzvesťou príjemného dňa pre účastníkov memoriálu. Celkom 14 streleckých družstiev prišli na slávnostné zahájenie pozdraviť a povzbudiť okrem členov Prezídia ÚVV SR aj náčelník odboru plánovania, použitia a rozvoja VzS OS SR plukovník Peter Baliak, ktorý zastupoval aj Ministra obrany a Náčelníka Generálneho štábu a za Vzdušné sily OS SR prišiel náčelník štábu Taktického krídla Sliač major Rastislav Kučera.

Na regulárnosť a bezpečnosť streleckej súťaže ako každý rok dohliadali profesionálni inštruktori z Prezídia policajného zboru pod vedením majora Mariána Školníka. Nielen strelecké družstvá, ale aj jednotliví strelci sa usilovali predviesť čo najlepší výsledok a pevnú ruku. Medzi jednotlivcami sa musel zvádzať dramatický súboj až dvojnásobného rozstrelu o konečné druhé a tretie miesto. Vynikajúcim výsledkom sa blysol víťaz v súťaži jednotlivcov Martin Orihel, ktorému z piatich súťažných výstrelov len o kúsok unikol plný zásah, keď dosiahol 49 bodov. Druhý nakoniec skončil Miroslav Čeman a tretí Peter Poláček, keď v základnej súťaži dosiahli zhodne 47 bodov. V súťaži družstiev na treťom mieste skončilo družstvo ÚVV SR klub Martin I. s počtom bodov 112, druhé miesto obsadilo družstvo Zväzu vojakov SR klub Zvolen s počtom bodov 126 a najlepší strelec sa zaslúžil aj o víťazstvo svojho družstva Samosprávneho kraja Trnava, ktoré dosiahlo celkom 133 bodov. Medzi ženami boli najlepšie Amazonky s počtom bodov 38.

Účastníci memoriálu si po súťaži pochutnali na veteránskom guľaši, ktorý pre nich pripravili Jozef Suja a Ján Zvarka z klubu ZV SR Zvolen.

 

Foto z podujatia   ...TU...


 

Partneri


webygroup

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1501144

Úvodná stránka