Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

Úspešný V. ročník streleckého memoriálu na počesť padlých v mierových misiách

 

Pod záštitou Náčelníka Generálneho štábu OS SR sa 15. mája 2009 na vojenskej strelnici v Tomášikove uskutočnil jubilejný V. ročník streleckého memoriálu na počesť padlých v mierových misiách, ktorý každoročne organizuje asociácia UN-VETERÁN-SLOVAKIA. Pod taktovkou tých, ktorí boli na samom začiatku pôsobenia samostatnej SR v mierových misiách sa s prispením ďalších partnerov – Ministerstvo obrany, Železničná polícia a VÚ 1049 v Seredi, podaril ďalší krok pre úspešné a nezmazateľné budovanie tejto peknej tradície. 


     Patrí zaslúžené poďakovanie všetkým šíriteľom dobrého mena Slovenskej republiky, ktorí vymieňajú bezpečie a pohodlie domova za každodennú konfrontáciu so zlom, násilím a nespravodlivosťou. Mnohí z nich už nebezpečnosť misie, na ktorú sa podujali, vnímajú s úplnou samozrejmosťou a profesionálne riešia aj situácie aké doposiaľ nepoznali. Boli však aj takí, ktorí už nemohli vychutnávať krásu okamžikov návratu k svojim najbližším, návratu domov. Novodobé dejiny samostatnej Slovenskej republiky majú žiaľ aj svojich hrdinov, ktorí za tieto ušľachtilé ciele zaplatili tým najcennejším – svojím životom.


     Pre členov  UN-VETERÁN-SLOVAKIA je memoriál najvýznamnejšou udalosťou roka a samozrejmosťou je aj účasť významných osobností verejného, kultúrneho a politického života, ale aj zahraničných hostí. Tak ako aj v predchádzajúcich ročníkoch, organizátori pripravili okrem súťaže aj ďalší program, vďaka ktorému účastníci memoriálu nielen vzdali hold 54. obetiam mierových misií z radov slovenských vojakov, ale si mohli odniesť aj príjemné zážitky. Tradičný guľáš z poľnej kuchyne a prekvapenie v podobe módnej prehliadky na záver programu ešte viac umocňovali dobrú náladu a úspešnosť podujatia.


     Samotný charakter memoriálu predurčuje jeho motto: „Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa“. Ani to však neubralo na sústredenosti strelcov a dramatickosti súťaže. Až záverečný rozstrel musel rozhodovať o konečnom poradí na prvých dvoch miestach. Z celkového počtu 30 streleckých družstiev v štyroch kategóriách súťažili aj dve zahraničné a práve družstvo maďarských veteránov sa stalo víťazom. Nezabudnuteľným zážitkom bude tohtoročný memoriál určite pre študentov Obchodnej akadémie zo Serede, s ktorých mnohí si vyskúšali streľbu z pištole prvý krát v živote a ich dievčenské družstvo sa v tejto kategórii stalo aj víťazom.


     Stisky rúk, úsmevy a poďakovania zo strany účastníkov boli pre organizátorov tou najlepšou odmenou, ale aj záväzkom. Príprava ďalšieho ročníka sa stane už v najbližších mesiacoch aktuálnou agendou pre vedenie  UN-VETERÁN-SLOVAKIA. Príťažlivosť VI. ročníka memoriálu naznačuje už zámer jeho organizovania v prekrásnom prostredí vojenskej zotavovne Smrekovica a v sprievodnom programe tiež nebudú chýbať prekvapenia. Podujatie bude príležitosťou na strávenie príjemných okamžikov nielen pre pozvaných, ale aj pre náhodných hostí. Pozývame preto už teraz všetkých našich sympatizantov spoločne s nami vzdať hold padlým v službách mieru.


                                                                           viceprezident pre organizačné záležitosti


 

Partneri


webygroup

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1460913

Úvodná stránka