Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

V Michalovciach nastúpila jednotka pôsobiaca v Bosne a Hercegovine

 

Medaily za službu v zahraničných operáciách si 29.01.2010 v Michalovciach prevzali príslušníci ozbrojených síl SR, ktorí sa pred niekoľkými dňami vrátili z plnenia úloh v operácii EUFOR- ALTHEA.
Vojakov, ktorí sa vrátili z misie v Bosne a Hercegovine osobne privítal veliteľ pozemných síl generálmajor Jaroslav Vývlek a náčelník štábu operácii Generálneho štábu OS SR generálmajor Ján Salaganič, ako aj ďalší pozvaní hostia. Veliteľ pozemných síl vo svojom príhovore vojakom poďakoval za prácu, ktorú v prospech mieru odviedli a za vzornú reprezentáciu ozbrojených síl Slovenskej republiky. 

V operácii pôsobilo celkom 35 príslušníkov strážnej čaty, 4 príslušníci vo veliteľstve EUFOR a 1 príslušník vo veliteľstve NATO. Hlavnými úlohami, ktoré vojaci v operácii plnili bola vnútorná ochrana kempu IPU (Integrated Police Unit) – Kemp Butmir 2, veliteľstva zjednotenej policajnej jednotky v Sarajeve, mobilné hliadkovanie na patrolovacej ceste, obsadzovanie strážnych veží a vykonávanie pozorovania priestoru.
Zjednotená policajná jednotka IPU, v ktorej pôsobili slovenskí vojaci je umiestnená v Sarajeve, má približne 500 príslušníkov a pôsobnosť na celom území Bosny a Hercegoviny. Zložená je z ôsmych národov: Talianska (vedúca krajina), Maďarska, Turecka, Rumunska, Portugalska, Francúzska, Španielska a Holandska. V operácii ALTHEA sa doteraz vystriedalo 362 príslušníkov OS SR, z toho 8 žien.

Riadiaci výbor Asociácie UN- VETRÁN SLOVAKIA musí s poľutovaním  oznamiť, že sme opäť pri tomto významnom akte chýbali, dôvod, nikto nás nepozval! 


 

Partneri


webygroup

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1501155

Úvodná stránka