Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Únia Vojnových veteránov Slovenskej republiky

Z aktivít našich členov a klubov

 

Návšteva na Ukrajine.


   Predseda klubu ÚVV SR Partizánske Štefan Ševčík, ktorý je súčasne aj predsedom klubu Spoločnosti M.R. Štefánika, sa v dňoch 25. – 30.4.2012 zúčastnil spolu s členmi klubu generálov – generálmi Svetozárom Naďovičom a Mariánom Miklušom a s tajomníkom Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Viliamom Longauerom návštevy v ukrajinskom meste Ovruč. Počas pobytu na pozvanie ukrajinských veteránov si uctili pamiatku obetí katastrofy v Černobiľskej elektrárni, navštívili pamätník a múzeum kapitána Jána Nálepku a dohodli vybudovanie pamätníka slovenským vojakom, ktorí tam padli v rokoch 1941 – 1943. Pamätník vybuduje ukrajinská strana v centre mesta Ovruč.

 

Výročie smrti M.R. Štefánika.


Členovia klubu ÚVV SR v Partizánskom v čele s predsedom Štefanom Ševčíkom sa 3.5.2012 aj ako členovia klubu M.R. Štefánika zúčastnili slávnostného zhromaždenia pri príležitosti 93. výročia tragickej smrti M.R. Štefánika v Košariskách a na Bradle.

 

Vojenský pochod M.R. Štefánika.


Členovia klubov ÚVV SR Partizánske a Trenčín sa spoločne s viceprezidentom pre organizačné záležitosti Pavlom Markom dňa 5.5.2012 zúčastnili prvého ročníka vojenského pochodu M.R. Štefánika zo Senca do Ivánky pri Dunaji. Pochod bol organizovaní pri príležitosti 93. výročia tragickej smrti M.R. Štefánika a súčasne 1. výročia založenia ČSOL –Jednota Senec. Na záver pochodu boli účastníkom udelené pamätné medaile. Pochodu sa zúčastnili aj partneri s Čiech a z Poľska.

  Jedným z účastníkov pochodu bol aj exminister obrany Pavol Kanis, ktorý spoločne s organizátorom pochodu Miroslavom Bilským boli vyznamenaní aj pamätnou medailou poľských veteránov - účastníkov mierových misií. Vyznamenania odovzdal viceprezident Združenia poľských veteránov mierových misií OSN Jerzy Banach. Aj toto podujatie svojou atmosférou podčiarklo bezhraničnosť ideálov veteránskeho hnutia a zvýraznilo potrebu rozširovania ich masovosti.
 


 

Partneri


webygroup

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1502680

Úvodná stránka